Grimm Audio LS 1

Grimm Audio LS 1
Referenční Hi-End studiový monitor

Dobré monitory kombinují vysoký stupeň přesnosti s neomezenou muzikálností. Běžná dostupná řešení slibují to, či ono, nikdy však obojí. LS1 je první monitor, který dokáže, že konvenční řešení se mýlí. Díky integraci nejšpičkovějšího digitálního procesingu, převodníků a zesilovačů, které jsou v jedné z noh reproboxu, byli inženýři z GRIMM AUDIO schopni dosáhnout technické strategie, které ještě nikdy nikdo nedocílil. Výsledkem je, že LS1 nejsou pouhý reprobox, ale kompletní audio systém, který pro svůj provoz potřebuje pouze analogový, či digitální zdroj signálu.

 

" Tyto reproboxy jsou vysloveně pro ty, kteří chtějí extrémní neutrálnost přednesu a transparentnost reprodukce."

 

Opravdová přesnost je o tom dostat každý bit na správné místo: neztratit nic a zároveň nic nepřidat. LS1 tuto přesnost nabízejí a hudební nahrávky reprodukují s vyjímečnou přesností a  muzikálností, spolu se všemi artefakty a detaily, které hudba nabízí. LS1 jsou zároveň schopné reprodukovat sebemenší nedokonalost audio signálu a umožní vám chirurgickou manipulaci s audio materiálem při mixu či masteringu.

Při pohledu na design je box širší než jeho hloubka a malý (14 litrů) uzavřený box je konstruován pro všesměrové vyzařování do cca 250Hz. Box je zavěšený mezi dva poloviční válce (nohy), které eliminují difrakce a mají funkci nohou podstavce. LS1 je vybaven  8" magnesiovým wooferem a 1" tweeterem. Chytré využití DSP linearizuje frekvenční odezvu a umožní kontrolovanou reprodukci basový frekvencí až k 35Hz.

V jedné z nohou podstavce je integrována 48/76-bit DSP jednotka, digitalní vstupy/výstupy, AD/DA, generátor hodin CC1 a dva 180W zesilovače třídy D, typu Hypex NCore.

Koncept LS1 vykresluje maximální přínos z inteligentní aplikace DSP technologie. IIR crossover sází na precizní LR4 akustickou strmost a dělícím kmitočtem 1550Hz. Fáze je následně korigována pomocí ideálního invertního all-pass filtru. Díky tomu je zaručena maximální lineární fázová odezva a absolutní eliminace pre-echa. Tato technika odstraní tzv. "Digitální charakter reproboxu" tak typický při využití všudypřítomných pulsních invertních FIR.

Navzdory kompatkním rozměrům, jsou tyto monitory určeny jako hlavní reproboxy do masteringových či míchacích studií, které mají prostor pro volně stojící reproboxy. Pro ty , kteří potřebují větší SPL výkon pod 40Hz jsou LS1 vybaveny DSP řízeným analogovým výstupem pro subwoofer, který dovoluje jednoduchou integraci se stereo subwoofery. Pro tuto variantu je idealní kombinací subwoofer LS1s , který je pro spolupráci s LS1 speciálně navržen.

 

Základní přednosti:

- Všesměrové  vyzařování do 250Hz
- Frekvenční křivka ovládaná DSP
- Široký vyzařovací úhel a skvělé zachování odezvy mimo osu
- Digitální a analogové vstupy
- Výstup pro subwoofer
- Nastavení a ovládání hlasitost pomocí MIDI
- Zesilovače s ultra nízkým zkreslením - NCore třída D
- Audiofilské měniče Seas 
- Barevné provedení přírodní/hnědá nebo karamelová/černá

 

Techniká specifikace:

- Frekvenční rozsah 55Hz - 30kHz +/- 0.5dB, 45Hz - 40 kHz -3dB, spodní hranice je uživatelsky upravitelná mezi 35Hz a 100Hz, Q= 0.7 nebo 0.5
- Odchylka od minimální fáze +/- 2º
- Zesilovače 2x 120W
- Max SPL 109dB/1m
- SNR 114dB (unweighted)
- Crossover 1550Hz, LR4, korekce fáze
- Latence 2ms
- Výška 1450mm, 1150mm na zakázku
- Šířka, hloubka 520mm x 160mm 

Stránky výrobce: Grimm Audio LS 1

 

Související soubory
Kontakt

Kde nás najdete:

Hlinky 142a

60300, Brno, CZ

Obchodní údaje.

Kam napsat:

info(at)hi-endboutique.com

Kam zavolat:

Dr. Richard Tomanek (Obchod):

+420602545200

Alexandr Vaněk (Tech.support):

 +420737667722

Skype:

hi-endboutique.com